Kosze na pranie

Kosze na pranie znane również jako kosze na bieliznę lub bieliźniaki. Wyroby wykonane z wikliny nadające się do łazienki oraz pralni, występują w 6 różnych kształtach: beczki, owalu, prostokąta, walca, kosza przyściennego oraz rogowego. Dodatkowo w kategorii tej znajdują się otwarte kosza używane do transportu prania (kosze maglowe). Każdy z wyrobów oferowany jest w różnych kolorach i obszyciach. Najbardziej popularne kolory czyli: biały, wenge, szary oraz biały przecierany dostępne są w regularnej ofercie, pozostałe warianty kolorystyczne możliwe są jedynie na indywidualne zamówienie, czas oczekiwania na realizację takiego zamówienia to około 14 dni(max. 21). Długi czas oczekiwania związany jest z tym, że każdy z wiklinowych koszy wykonywany jest ręcznie, z pędów wierzby w naturalnym kolorze, które następnie malujemy farbami wodorozcieńczalnymi na wybrany kolor. Kosze wykonane z wikliny są wyplatane z naturalnych materiałów tak więc są one w pełni ekologiczne, w przeciwieństwie do koszy z tworzyw sztucznych (plastiku) – które mają negatywny wpływ na ekologię. 

Kosze na pranie W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Prostokąty

  Prostokątne kosze na pranie posiadają drewniany stelaż w kształcie prostopadłościanu, który zapewnia stabilizację kosza. Wszystkie z koszy posiadają zamykane klapy, które połączone są za pomocą metalowych złączy. Kosze posiadają dwa rodzaje uchwytów bocznych: mniejsze kosze mają dodatkowe rączki po obu stronach koszach, natomiast większe mają otwory w górnej części kosza, które pozwalają na złapanie kosza w wygodny sposób i ułatwiają transport. Prostokątne kosze wykonywane są z naturalnej wikliny, wikliny malowanej oraz w wariancie z materiałowym obszyciem.

 • Beczki

  Wiklinowe kosze w kształcie beczki posiadają unikalny kształt zarezerwowany jedynie dla wyrobów wykonywanych z naturalnych materiałów, kosze w takim kształcie wykonywane są jeszcze tylko z ratanu, bambusa oraz drewna (jednak przeznaczenie tych drewnianych jest zupełnie inne niż tych wiklinowych). Dzięki swojemu kształtowi oraz fakcie iż są one wykonywane ręcznie kosze takie są zupełnie unikalne i niepowtarzalne, dla osób ceniących sobie produkty nietypowe pozycja obowiązkowa. Każda z beczek posiada dwa wiklinowe kółka po bokach które ułatwiają transport. Podobnie jak inne kosze, beczki również występują w szerokiej gamie kolorów oraz obszyć. 

 • Owale

  Kosze wykonane z wikliny o owalnej podstawie, wykorzystywane przeważnie jako kosze w łazienkach lub pralniach jednak można je używać także jako kosze na zabawki, ubrania sezonowe itp. Ciekawy kształt i design będzie ozdobą każdego pomieszczenia. Wszystkie oferowane koszyki posiadają 2 uchwyty w kształcie okrągłych rączek po obu stronach kosza, dzięki czemu możliwy jest bezproblemowy transport. Większość koszy posiada metalowe mocowanie klapy kosza, jednak czasem może zdarzyć się również mocowanie za pomocą wiklinowych pędów, rodzaj zastosowanego połączenia zawarty jest w opisie kosza. Podobnie jak inne kosze, owale również występują w szerokiej gamie kolorów oraz obszyć.

 • Przyścienne

  Przyścienne wiklinowe kosze na bieliznę nadają się zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń, dzięki swojej konstrukcji dobrze pasują do ścian lub zewnętrznych boków mebli łazienkowych, półek i regałów. Tył kosza jest płaski natomiast jego reszta to przecięty na pół owal. Dzięki zaokrągleniom kosz posiada unikalny design, którego próżno szukać w koszach wykonywanych z tworzyw sztucznych. Kosze na bieliznę wykonywane są z ekologicznego materiału (wikliny), posiadają dwa uszka po obu bokach kosza. Podobnie jak inne wyroby, przyścienne kosz na pranie również występują w szerokiej gamie kolorów oraz obszyć.

 • Rogowe

  Rogowe lub narożne kosze na pranie wykonane są z polskiej wikliny. Jeśli posiadają Państwa trochę wolnej przestrzeni w narożniku łazienki lub pralni to do wyboru są dwa rodzaje koszy prostokątne lub rogowe - posiadają trochę mniejszą pojemność jednak zajmują również mniej mniejsza oraz są bardziej niespotykane. Kosze te dobrze wyglądają w narożnikach pomieszczeń jak również pomiędzy ścianą oraz bokiem mebli. Brudniaki posiadają zamykaną klapę przeważnie mocowaną za pomocą metalowych zaczepów jednak zdarza się również, że pokrywa mocowana jest za pomocą wikliny. W celu ułatwienia transportu na przodzie kosza umieszczony jest uchwyt w kształcie rączki lub kółka.  Podobnie jak inne wyroby, rogowe kosze na bieliznę również występują w szerokiej gamie kolorów oraz obszyć.

 • Walce

  Solidne wiklinowe kosze o cylindrycznym kształcie, które doskonale sprawdzą się jako kosze na bieliznę. Kosze wykonane z wysokiej jakości polskiej wikliny. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno kosze w kolorach naturalnej wikliny jak również kosze malowane. Bogata oferta materiałowych wkładów z całą pewnością wyróżnia nas spośród oferty konkurencji. Standardowo kosze dostępne są w trzech rozmiarach.